Menu

Blog

Moje wpisy na tematy nagłaśniane w danym czasie

Przegrani

ryszd70

Wielcy przegrani w ostatnich wyborach parlamentarnych nadal nie mogą się z tym faktem pogodzić, robią wszystko by obalić legalny rząd. Obecnie rządzi koalicja PiS - Kukiz, ale sam PiS ma większość w parlamencie, ta partia uzyskała bardzo wysokie poparcie społeczeństwa. PO i inne partie opozycyjne zarzucają obecnemu rządowi zamach na demokrację i grożą majdanem. Kto tu łamie demokrację, na pewno nie PiS. PiS wygrał wybory i ma prawo rządzić, uchwalać ustawy i wdrażać. Nie może sobie pozwolić na blokadę swoich ustaw przez TK bo rządzenie wtedy minęło by się z celem. Zapowiedziane zmiany w czasie propagandy wyborczej muszą być spełnione bo na to głosowała duża większość obywateli. Obrońcy demokracji, a raczej swoich utraconych stołków, co jest normalne przy  przejęciu rządów przez inną partię, starają się robić wszystko, by zdestabilizować pracę tego rządu. Posuwają się do nikczemnych chwytów na arenie międzynarodowej.
Zmiana władzy po demokratycznych wyborach na Zachodzie jest normą. W III RP okazuje się, że w momencie, gdy wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość - te reguły nie obowiązują. Objęcie kierowania służbami specjalnymi nazywany jest „skokiem na służby”, a sytuacja w której już nie Platforma Obywatelska wybiera sędziów Trybunału Konstytucyjnego – „końcem demokracji".

Hasła opozycji o wyprowadzaniu ludzi na ulicę w ramach KOD celem obrony demokracji nabiera zupełnie innego, bardzo groźnego i realistycznego wymiaru. Opozycja podobno ma zapewnione finansowanie, na opłacanie protestujących, na prowokacje, uliczne zadymy, na walkę z Polskimi Patriotami, przez niektóre fundacje międzynarodowe.

Ewa Kopacz i jej koledzy zapowiedzieli podczas pierwszego posiedzenia sejmu że zrobią wszystko by utrudnić rządzenie nowej ekipie i starają się za wszelką cenę tych obietnic dotrzymać.

Stara ekipa to był rząd kolesiów: Grzechu, Zbychu  Rychu  itp. Afera za aferą, korupcje, podsłuch, grabili do siebie, teraz po stracie korytek straszny robią kwik już nie tylko na całą Polskę ale i cały świat.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [borsuk] *.eaw.com.pl

    Nie tak łatwo oderwać się od korytka a tym bardziej skoro było sute.

  • Gość: [rychu] *.eaw.com.pl

    Słychać kwik, kwiczą na zapas bo koryta mają nadal pełnie, nachapali dość przez osiem lat

© Blog
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci